שבעת האופקים לתיקון עולם

[shashin type=”photo” id=”4605″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]בשבוע שעבר הזכרתי את תפיסת תיקון העולם שלי, והשבוע אני רוצה להזמין אתכם להיות שותפים ו/או יוזמים בשבעה תחומי עבודה שהקהילה מסמנת כרגע, ואלו הם שבעה אופקים של עבודה בתחום זה, ואנו נשמח לשותפים שיסייעו לנו בכל אחד מן התחומים, כמו גם לרעיונות נוספים.

ואלה הם:

יחד שבטי ישראל

יחסי דתיים-חילוניים: נסיון ליצור חברה ישראלית המכבדת את השונות ודואגת להותיר מקום לעמדות ולקולות השונים, תוך סימון מטרות משותפות ואווירה של שיתוף פעולה.

סוכת שלום

יחסים בין יהודים ללא יהודים: הרחבה והעמקה של ההכרות בין החברים בקבוצות השונות, במטרה לשתף פעולה בטיפוח מדינת ישראל כמקום נעים שבו טוב לכולם.

והדרת פני זקן

חיזוק מעמדם של אזרחים ותיקים כגורם פעיל בתוך הקהילה, ומתן מענה לצרכים המיוחדים של אוכלוסיה זו. בפרויקט זה אנו שותפים יחד עם המועצה וגופים רבים אחרים בכפר.

כרגע אנו ניגשים למיפוי מעמיק יותר של הקבוצות השונות בתוך אוכלוסיית האזרחים הוותיקים.

נשמח לשמוע על הצרכים השונים של חברים בקבוצה, ממי שמוכן לקחת חלק בפרויקט כמו אוזן קשבת/שיחת הלב, או כל יוזמה אחרת.

לכל רועה יש ניגון מיוחד

שילוב בעלי צרכים מיוחדים בקהילה. אנו שואפים לכך שגם חברים שיש להם צרכים מיוחדים יהיו חלק מחיי הקהילה שלנו.

אנו שמחים על כך שהם שותפים בתפילות ובארועי החגים שלנו, ופועלים כרגע לשילובם בתנועת הנוער המסורתי.

נערות ונערים בכפר בעלי צרכים מיוחדים המעוניינים להשתלב בפעילות נוע“ם מוזמנים לפנות לנילי ואנו נשמח לשלבם בפעילות.

שוועת עניים

אנו שואפים להיות מקום בו כל אחד מרגיש שייך, בלי העדפה על רקע כלכלי.

כמו כן אנו שואפים לפעול למען אנשים בקהילה שמצבם הכלכלי אינו טוב,  אם במתן בסתר ואם בדרכים אחרות. בעיני הפעילות שמגמתה להוזיל את יוקר המחייה בכפר נכללת בתחום זה.

מעבר לקשת

אנו חותרים להיות מקום מקבל ותומך לבעלי נטיות מיניות שונות: הומואים, לסביות, סטרייטים, ביסקסואלים, טרנסקסואלים, קווירים וכיו“ב, כשהם חלק טבעי ובלתי נפרד בקהילה.

מעבר לים

אנו מאמינים כי אין השקעה מספקת בטפוח היחסים בין יהודי ישראל ליהודים שמעבר לים, ושיש צורך ליצור הכרות בין הקבוצות השונות.  

אנו מניחים כי ניתן וראוי לחתור להעמקת הקשרים ומתוך כך גם להגיע להיכרות שממנה מתעשר המסע היהודי ככלל, ושל כל המשתתפים בפעילות זו בפרט, שכן הם מסייעים בטיפוח ובניית הזהות היהודית של כולנו.

 

שבעה אופקים אלה הם בעיני דרך לבנות  במדינת ישראל ובכפר ורדים חברה צודקת והגונה יותר, ומדינה יהודית שראוי לנו להיות חלק ממנה. 

אנו מחפשים שותפים לדרך, בכל אחד מן הנתיבים, אין בכוונתנו להחליף פרויקטים קיימים אלא להצטרף אליהם כשותפים. אשמח לשמוע מכם.

Tagged with: , , , , , , ,
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’