שבת שלום

[shashin type=”photo” id=”5022″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]ברכות חמות שלוחות לכל חברינו ונמענינו בתקוה שיבואו ימים טובים מאלה. 

קשה לי היום להסתפק בברכת שבת שלום, ולהתעלם ממאורעות השבוע החולף בו הכה הטרור שוב! הפעם התחיל באיסטנבול (שם נפגעו ישראלים במקרה) ובהמשך בבריסל ובלבה של אירופה.  אנו כולנו כואבים את כאב המשפחות השכולות, מצרים על חייהם של אלה שנרצחו ומאחלים לכל הפצועים הרבים שיחלימו ויתאוששו במהרה.  מי כמונו כאן בארץ חש זאת אל נוכח הטרור שהפך למעשה של יום יום.  למרבה המזל ותודות לפעילות היום-יומית של כוחות הבטחון הפועלים ללא ליאות, אין לטרור כאן “הצלחות” מסוג זה שחגג באירופה.  ללא ספק שם “נרדמו בשמירה” ! במאבק הפנימי שבין רצונם לא לפגוע בחופש הפרט ובקהלים שלמים בגלל דתם או גזעם, הם הזניחו את בטחון האזרחים כולם.  כי מי שמתפוצץ בתוך קהל אנשים במלחמתו ב”כופרים” אינו בורר אם כולם נוצרים או יהודים או אחרים, ושאין ביניהם גם מוסלמים…..  

באמת מכאיב לחוש ולראות כאשר מבדלים מישהו לבדיקה נוספת בשל צבע עורו ו/או תלבושתו, אך מי שמכתיב את אג’נדת הבידוק הזאת הם ארגוני הטרור והטרוריסטים עצמם ואליהם יש לבוא בטענות.  נכון שמעטים מבין המוסלמים הם טרוריסטים, אך למרבה הצער כל מי שעוסק בטרור כיום הוא מוסלמי.  זה עלול להתפרש כגזענות, ובודאי פוגע נוראות בנפשם של אלה שאינם קשורים כלל לטרור או למעשים הנוראים שהוא עושה בשם איזה אידיאל שאול מאופי רצחני וצמא דם,  אך במלחמה כמו במלחמה אין דרך להיות איסטניסים ואין מקום להיות מה שכמעט ברצון כולנו להיות, עדינים ורכים ויפי נפש. על הממשלות והשלטונות בכל העולם לשקול היטב כיצד יוכלו להגן על כלל האזרחים התמימים שרוצים להמשיך בחייהם, ובתוכם אותם אנשים עצמם ששיטת “הפרופיילינג” שננקטת כאן ונחשפנו אליה בימים האחרונים, פוגעת בהם. יש לבקש את סליחתם מראש, ולקוות שיבינו שזה מה שחובה לעשות כרגע, לטובת כולם.

אסתי

 

Tagged with:
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’