שבת “ויחי” בקהילתנו בשבת שעברה

[shashin type=”photo” id=”5025″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]שבת “ויחי” בשבוע האחרון, התייחדה בכך שהיא הפרשה שבה עלה חברנו נתן גולן לתורה, בפעם הראשונה כבר מצוה.  לבקשתו הוא קרא את כל הפרשה מתחילתה ועד סופה וגם את המפטיר.  אין זה מובן מאליו, לא קל לקרוא בטעמי המקרא מספר התורה, הלא מנוקד וללא פיסוק  ולמרות זאת היתה קריאתו של נתן נקיה וקולחת, ללא שגיאה אחת, והוא גם ניחן בקול טוב כך שההנאה של המתפללים היתה שלמה. תודה, ויישר כוח נתן!!!

טקס בר המצוה הוא חלק מהתהליך שעובר כמעט כל ילד יהודי, ואצלנו גם ילדה יהודיה, החל מלידה ועבור לבר/בת מצוה ומכאן הלאה לכל מעגלי החיים. בדורנו גם אם איננו שומרי מצוות ו/או מבאי בתי הכנסת ואנו מגדירים את עצמנו כחילוניים, בדר”כ לא נוותר על “ברית המילה” לבן ועל בר/בת מצוה לילדינו, והלאה. מכיון שכך אנו שמחים מאד לאפשר למשפחות לחגוג בקהילתנו ברוחה של התנועה המסורתית, השיוויונית כשהאם ובנות המשפחה אינן מופרדות מהקהל והן חלק אינטגרלי בכל התהליך.  

חברי המנין המשפחתי המסורתי שמחים מאד להכירכם ולהיות שותפים בשמחתכם וביום חגכם, ומזמינים אותכם לנצל את שנת החברות במנין לשם היכרות טובה יותר שלכם ושל ילדיכם עם התפילה והטקסים.  מנסיוננו, אנו יודעים שהנאת המשפחות שדאגו לפתוח את הקשר הזה בטרם בר המצוה, היתה שלמה יותר ובאוירה נעימה וחמה של כל הנוכחים, בני המשפחה והקהילה כאחד.  אין ספק שהיכרות מסלקת זרות, ואתם ובני משפחותיכם (גם המורחבת) מוזמנים בחום לגרום לכך לקרות. אנו רואים חשיבות רבה בכך שהמשפחות והעולים לתורה, יפגשו ויכירו את הטקס והקהילה לא רק ביום בר המצוה עצמו.  

אנו מברכים את שני בני הנוער שיעלו בקרוב לתורה, ומשפחותיהם על שמצאתם לנכון לבוא לתפילה בשבת האחרונה.  במפגש ראשון זה בודאי הרגשתם מעט זרים, ואנו שואפים, ומבטיחים שככל שתתקרבו תלך הזרות ותעלם. 

 

 

 

 

Tagged with: , , ,
Posted in טקסים, ניוזלטר 'קולנו', קהילה, שמחות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’