לאחר הבחירות

 

[shashin type=”photo” id=”4605″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]שעות אלו כשתוצאות הבחירות מתבהרות רבים מאיתנו מרגישים תסכול, תסכול של מי שציפה לתוצאות אחרות , ואולי לראש ממשלה אחר.

ותסכול אצל מי ששמח על התוצאות, אך מתקשה לעשות זאת בפומבי כי חבריו משדרים הפתעה מהחלטתו, ואף מתקשים להבין ממה היא נובעת.

אני רוצה לשתף אתכם בקול של מישהי שהצביעה ליכוד אך לא מקבלת גיבוי מסביבתה.

 להלן דבריה:

 אני קוראת את התגובות הקבועות:  פזילה לעבר המזוודות, תדהמה אמיתית שלא כל החברים שלי הם לא כל מדינת ישראל, נהי ובכי שמן הסתם מלווים מפסידים באשר הם.

אבל לדבר אחד אני לא יכולה להתרגל:  לביטחון שמצביעי הימין הצביעו כך רק כי הם שטופי מוח, מפוחדים, שואתיים [כי טראומת השואה זה לגמרי בסדר כשמדובר ביחס לאריתראים או לכיבוש, רק ביחס לסכנות האסלאם הפונדמנטליסטי זה לחלוטין לא רציונלי], חסרי תקווה, מתוכנתים.

שוב נצחו האימה וחוסר התקווה.

שוב נצח הפחד.

חברים וחברות, בעוד כמה רגעים, כשיהיה קצת יותר קל, קחו לכם כמה דקות לחשוב שאולי, רק אולי, יש כאן המון גדול שחושב אחרת מכם, שמנתח את המציאות אחרת מכם ושרוצה לחיות פה כמוכם – בטוב, בשלום, בשלווה , מתוך תקווה ובטחון. שמנתח את המצב הכלכלי הגיאו-פוליטי אחרת מכם. שאמונותיכם שונות ובכל זאת גם להמון הנבער הזה יש אמונות וחלומות והוא לא רק נגד הוא גם בעד [אגב לפעם הבאה – סיסמה כמו ‘רק לא ביבי’ היא גם לא מופת של תחכום ונדמה לי שיש בה קצת לעומתיות]. והוא רגיש לנסיון בלתי פרופורציונלי לגרום לו לעשות משהו שהוא בניגוד לאמונותיו. ושגם שדי העבר שלו אינם פחותים משלכם, והוא רוצה חיים וכבוד [הו כן מילה כה מיותרת] וכן – שדעאש ואיראן הם דבר שהוא מתייחס אליו ברצינות ושונא שמזלזלים בזה. כי אלו לא רק ססמאות. יש כאן מצב מורכב וקיומי. תמיד. בכל רגע.

אז קחו לכם כמה דקות כשתרגעו ותנסו להבין מה אומרים לכם כאן. גם אם אין לכם חבר/ה אחת בעולם שהצביעה ימין, נסו בכל זאת לגייס את האמפתיה המפורסמת לחלכאים ולהעביר אותה ולו לרגע לצד המנצח.

אחרי שלושים שנה, הגיע הזמן לעשות את התרגיל הזה ולהבין מה שמנסים להגיד לכם. ומרוב צדק כנראה קצת קשה לשמוע. (עד כאן דבריה)

 מדינת ישראל על מגוון אזרחיה בחרה את תוצאות הבחירות, לכל אחד ואחת מאיתנו הייתה הזדמנות להצביע , ואף הייתה לו הזדמנות להשפיע על אחרות/אחרים . התוצאות מייצגות את מגוון העמדות והקולות במדינה , הן אגב לא שונות מהותית מתוצאות הבחירות הקודמות .  כמעט כל תנועת המנדטים היא בתוך במחנות , ולא בין המחנות. (למעט התחזקות הרשימה המשותפת)

אם אתם מרוצים מתוצאות הבחירות שמחו בפומבי ושתפו את חברכם בעמדתכם ובקולכם , אם אתם מאוכזבים שתפו את חברכם והסבירו מדוע.

הקולות והעמדות המגוונות נמצאות גם במרחק קצר מאד מהבית , שווה לבדוק איך הצביעו בישובים הקרובים לנו דוגמת חורפיש מעיליא , תרשיחא, מעלות , יאנוח-ג’ת , שלומי , מעונה ועין יעקב . בכל אחד מהישובים האלו התוצאות שונות מאד מהתוצאות הארציות , אף אחד מהם לא זכה שהכנסת הבאה תייצג אותו. כי הכנסת מייצגת אותנו את כולנו יחד, ולא כל אחד בנפרד, ומי שרוצה כנסת יותר קרובה לעמדותיו צריך לפעול לאורך זמן לשינוי עמדותיהם של מי שחיים סביבו .

על היציבות המחנאית

בחירות 2013: ישראל ביתנו, הליכוד, הבית היהודי – 31+12=43.
בחירות 2015: ישראל ביתנו, הליכוד, הבית היהודי – 29+6+8=43

בחירות 2013: העבודה, התנועה, קדימה, מרצ – 15+6+2+6=29
בחירות 2015: המחנ”צ, מרצ – 24+4=28

בחירות 2013: יש עתיד, ש”ס – 19+11 = 30
בחירות 2015: יש עתיד, כחלון, ש”ס 11+10+7=28

 

 

Tagged with: ,
Posted in ניוזלטר 'קולנו'
One comment on “לאחר הבחירות
  1. אסתי says:

    להרגשתה של אותה מישהי שמדבריה הביא הרב, איני יכולה לעזור פרט לכך שאני יודעת שישנם אזרחים שהצביעו כמוה, שמאמינים בדרך ובחרו כאמונתם. כל הכבוד להם וזכותם לעשות זאת גם אם אני חולקת עליהם.
    אך אל יצפו שאחבק ואשמח כי אני מאמינה שלא זה הדרך ומותר לי להביע את חוסר הערכתי, כשם שבמקום בו יש ציבור שהצביע בעד הימין לא היו מחבקים אותי באהבה ומכבדים אותי אם הייתי מזדהה כבוחרת שמאל . יתכן אף שהיו מרעים לי יותר מכך. יחד עם זאת אם אני חזקה באמונתי ובדרכי מה איכפת לי מה דעתם של אחרים?! למה שאצפה לחיבוקם של אלה שדעתם אינה כדעתי?! הבחירות הן חשאיות ויש לכך סיבה, וזכותה המלאה שלא להזדהות אם אינה מוכנה לעימותים או אי נעימויות מסביבתה.
    אם עשית את חובתך על פי מצפונך די לך בכך! כשם שדי לי במה שבחרתי מתוך אמונה כנה שזו הדרך הנכונה. וברור שלדעתי ניצחו האימה והפחד וחוסר התקוה. מחר בבוקר נצטרך כולנו להתמודד עם התוצאות. והלואי ואתבדה אך מה שהיה הוא שיהיה, ראוותנות על חשבון משלמי המסים במקום בטחון, דיבורים והבטחות במקום תיקונים כלכליים וחברתיים. לעומתיות של העכבר ששאג, גם כלפי ידידינו היחידים שתומכים בנו כל הזמן, וגם כלפי העולם כולו, שרק מחכה להוקיע אותנו. (הצדק אתנו אמנם אך צריך גם לנהוג בחוכמה), חיזוק הטייקונים בלי לספור את כולנו, כולל את כל אלה שהביאו להם את השלטון. חיבוק עם ״השותפים הטבעיים״ החרדים למיניהם והמשיחיים שצמחו לנו על כל מיני גבעות, שיונקים ומיבשים את כל מה שניתן היה לעשות בו הרבה מאד כדי ליצור לכל אזרחי ישראל, (גם לאלה שהאיום שהם יצביעו בהמוניהם כל כך הפחיד משום מה) חינוך מעולה, בריאות טובה, להחזיר לכל העובדים את זכויותיהם, לפעול למען היחד ולא להגביר שנאה וגזעניות ועוד ועוד ועוד…..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’