הכנה לפסח – ערב לימוד חוויתי

[shashin type=”photo” id=”2656″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]ערב הכנה לקראת הפסח נערך בקהילה ביום שני בערב, 7 באפריל ז’ בניסן, בהשתתפותם של בוז’ה יוגב, איילת אטינגר והרב אבי.

נכחו כעשרים וחמישה משתתפים, ביניהם גם מספר חברים בקהילה. את האירוע פתח הרב בהצגת הנושא על חלקן ותפקידן של נשים בליל הסדר על פי הלכה ומדרשים שונים, בהתייחס לכך שאת האירוע המכונן של חג הפסח, דהיינו ספור “יציאת מצרים” הובילו ויצרו בעיקר נשים שהיו דומיננטיות הרבה יותר מהגברים.

הרצאתו של בוג’ה יוגב על “הגדת המעלות לדוד”, המרשימה ביותר בהגדות המעוטרות, אותה יצר האמן דוד מוס, הייתה מעניינת מאד, מלאה הומור, ונתנה הזדמנות לכולנו להציץ בעותק הממוספר השמיני של הגדה זו שרק 500 עותקים שלה הוצאו לאור – חוויה אמיתית!!!

הרצאתה של איילת שדילגה במהירות (מקוצר הזמן) על הנושא של הפיוטים בכלל ואלה של חג הפסח בפרט, הייתה מעניינת וקולחת, ורק השאירה “טעם של עוד…”

תודה למרצים ולרב אבי שיזם וארגן ערב מעניין זה. גם לעופר ריבק שטרח בהרצת המצגות.

התמונה מאתר ויקיפדיה:  “וַתִּקַּח מִרְיָם הַנְּבִיאָה אֲחוֹת אַהֲרֹן אֶת-הַתֹּף בְּיָדָהּ, וַתֵּצֶאןָ כָל-הַנָּשִׁים אַחֲרֶיהָ בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת. וַתַּעַן לָהֶם מִרְיָם: שִׁירוּ לַיהוָה כִּי-גָאֹה גָּאָה, סוּס וְרֹכְבוֹ רָמָה בַיָּם” (שמות ט”ו כ-כ”א). כתב יד מאויר Tomić Psalter (בולגריה, שנת 1360), מוזאון היסטורי ממלכתי, מוסקבה.

 

Tagged with: , , ,
Posted in חגים, לימוד, ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’