מהנעשה בתנועה המסורתית

לוגו תנועה מסורתית בישראל

מהנעשה בתנועה המסורתית ההודעה השבועית לפרשת "עקב"

מניינים תנועתיים מקוונים
שני מניינים מקוונים מתקיימים מידי בוקר בקהילות התנועה, ובכל יום שישי מתקיימת קבלת שבת תנועתית מקוונת עבור אנשים שקהילותיהם לא משדרות את התפילה בזום או כאלו שאינם יכולים להגיע לתפילות הפיזיות המתקיימות. לחצו כאן למידע והתחברות לתפילות<http://www.masorti.org.il/page.php?pid=7792>

המכתב שלהלן נועד אמנם ליו"רים, רבנים/ות, מקהילים/ות ורכזים/ות, אבל הגיע רק לפני דקות אחדות ומפאת קוצר הזמן אנו שולחים זאת לחברים באמצעות קולנו.  גם אם אינכם חברים בקהילה, אם ברצונכם להשתתף בתפילות החגים ואינכם יכולים להגיע לתפילות, או אם עדיין תהיינה הגבלות, אתם מתבקשים לעיין בשאלון ולהשיב עליו בהקדם האפשרי (ממש היום מחר) זה יועיל מאד לחברים שנרתמו כדי להבין כיצד יש לארגן את הנושא של ערכות תפילה לחברינו ולתושבי הכפר שאינם יכולים לבוא לבית הכנסת בחגים. עזרתכם באמת מתבקשת ונחוצה!

"כפי שכתבנו וגם שוחחנו בינינו, בהנחה שימשכו המגבלות על מספר המתפללים המותר בקהילה, חלק גדול מהאנשים הפוקדים מידי שנה את קהילותינו בתפילות חגי תשרי לא יוכלו להשתתף. אנו מפתחים ערכה שתסייע לנשארים בבית לעבור את החג באופן משמעותי.

הערכה תכלול חומרים מודפסים, תפילות וטקסטים אחרים, רעיונות לפעילות, ויתכן גם שתכלול קישורים לצפייה ושמיעה בחומרים מוקלטים וויזואליים (במגבלות הפסיקה ההלכתית בתנועה ובקהילות). אנו אף בוחנים את האפשרות ליצור את הערכה כמערך מודולרי שיאפשר לקהילות שתהיינה מעוניינות בכך לשנות ולהתאים את הערכה לצרכיהן.

על מנת שערכה זו תיתן מענה מיטבי לנשארים בבתיהם בנינו שאלון למיפוי צרכים ורצונות. מדובר בשאלון אנונימי וקצר שלהערכתנו ייקח למלא אותו לא יותר מ-5 דקות.

 

אנא שלח/י את השאלון ל-3 אנשים. על מנת שהשאלונים יתנו מידע מייצג על הקהל הרחב של המתפללים, אנא בחרו את האנשים שמהם אתם מבקשים למלא את השאלון באופן אקראי,  מתוך המעגל הרחב של חברי קהילתך (חברים קבועים או מתפללים הנוהגים לפקוד את הקהילה בחגים ושאינם חברים קבועים בקהילה).

 

להלן הקישור לשאלון : https://www.surveylegend.com/s/2htw

 

על מנת שנוכל לקבל מידע בהקדם ולהערך בזמן לקראת החגים, אנא ודאו כי האנשים שהפניתם אליהם את השאלון יסיימו לעשות זאת עד סוף שבוע זה.

 

בהזדמנות זו ברצוני להודות לחברי לצוות אשר שותפים בפיתוח הערכה ובכלל זה, השאלון: הרב אבי נוביס דויטש, הרב ארי חסיד, דבורה גרינברג, דוד עוז, הרבה דקלה דרוקמן שרצר, הרב יוס ברוך, הרב ירח מאירסדורף, תמי גוטליב,

 

בתודה מראש על שיתוף הפעולה שיסייע לכולנו לעבור חגים משמעותיים יותר על אף מגיפת הקורונה הפוקדת אותנו.

שלכם,

אריה."

 

ד"ר אריה חסקין  |  מנהל אגף קהילות | התנועה המסורתית

The Masorti Movement| Director, Department of Congregations | Dr. Arie Haskin

052-3847505 |   02-5658001| www.masorti.org.il

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Tסומן בתגיות: , , ,
פורסם בקטגוריה מן הנעשה בתנועה המסורתית, ניוזלטר 'קולנו', קהילה

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם.

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"