הצטרפו למסר של סולידריות ליהודי התפוצות מהחברה בישראל

הצטרפו למסר של סולידריות ליהודי התפוצות מהחברה בישראל
שלום לכולם, התבקשתי לפני כשנה להצטרף לקבוצת ראות – קבוצת חשיבה ומחקר, אשר מאגדת נציגי חברה אזרחית ממאות ארגונים, במטרה לפתח מודלים חדשניים לחיזוק זהותה הציונית, היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל. עם הזמן הוקמה קואליציה של מאות ארגונים העובדים בהתחדשות היהודית בישראל, נציגי הזרמים השונים, גופי חינוך ורבים וטובים , כולם יחד יצרו את "קואליציית העמיות" בה אני חברה. קבוצה רחבה זו באה כדי לשתף פעולה, ללמוד זו מזה ובבחינת "השלם גדול מסך חלקיו", יחד לפעול לחיזוק תחושת העמיות היהודית ופיתוח קשרים ברי קיימא  בתוך ארגונים אלה בישראל ועוד לקדם ביתר שאת את קשרי ישראל יהדות התפוצות בעולם. במסגרת זו, נעשות על פני השנה מפגשים וקבוצות חשיבה כדי לטייב את ההיכרות והערבות בין כל פלגי העם.

 

בימים אלה, חברו ארגוני הקואליציה ליוזמה של משרד התפוצות במטרה לשלוח מסר של סולידריות לאחינו ואחיותינו בקהילות באירופה וארה"ב שנפגעו עד מאוד מהקרונה.
אני פונה אליכם להקדיש 5 דקות, לקרוא ולהצטרף בחתימה למסר להלן. זה חשוב עד מאוד , והלוואי ויפיג במקצת את הכאב והדאגה בקהילות אלה.

על קבוצת ראות:  קבוצת ראות שואפת לממש את הציונות של המאה ה-21: ציונות שמבטיחה את זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית במדינת ישראל, כמדינה בטוחה, משגשגת ודמוקרטית; ציונות שהופכת את מדינת ישראל לחברת מופת של קהילות משגשגות ופורחות.  לפרטים נוספים: https://www.heb.reutgroup.org/

 

לאחינו ואחיותינו היהודים ברחבי העולם,

בימים קשים אלו, בהם מגיפת הקורונה מכה במדינות ובקהילות יהודיות רבות, ממשלת ישראל והחברה הישראלית מבקשות לשלוח לכם מסר של ערבות הדדית, אחדות, ודאגה כנה. בשעה קשה זו, ליבנו יוצא אל המשפחות שאיבדו את יקיריהן ואל הקהילות היהודיות הממשיכות להתמודד בגבורה עם המשבר.

ליהדות העולם תפקיד מרכזי בהקמתה ושגשוגה של מדינת ישראל; הבית הלאומי של העם היהודי כולו. על כן, זוהי חובתה המוסרית והערכית של מדינת ישראל לפעול למען הקיום המתמשך, הביטחון והשגשוג של העם היהודי גם מחוץ לישראל. המחויבות הגדולה בין חלקי העם, האחריות ושותפות היעוד והגורל, הם מרכיב חשוב בהיותנו עם ובהבטחת עתידו.

לאורך שנות קיומה ועד היום, יהדות העולם עומדת לצד מדינת ישראל ברגעי צער וגם שמחה. 

מדינת ישראל והחברה הישראלית נכונות גם הן לתמוך, לסייע ולחבק את הקהילות היהודיות ברחבי העולם. יחד נשכיל להתגבר על אתגרי השעה ולהפוך את המשבר להזדמנויות חדשות עבור העם היהודי והעולם כולו.
 
משרד התפוצות, ממשלת ישראל
קואליציה העמיות בישראל*
 
*קואליציית העמיות היא רשת מקצועית של מעל ל 450 מנהיגים מהחברה הישראלית, מכ- 150 ארגונים, שפועלים, ביחד ולחוד כדי לקדם תודעה של שייכות לקולקטיב היהודי על בסיס ערבות הדדית. 
 

Tסומן בתגיות: , ,
פורסם בקטגוריה ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם.

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"