מכתב לקהילות, חזרה לשגרת קורונה

לוגו התנועה המסורתית בישראל

מכתב לקהילות, חזרה לשגרת קורונה, חברות וחברים יקרים,

משבר הקורונה טלטל את כולנו – מבחינה אישית. משפחתית, קהילתית ותנועתית. המגפה אט-אט חולפת (אנחנו מקוים), ובימים האחרונים נערכות קהילותינו לשיבה זהירה לשגרת תפילות, ובהמשך גם שיעורים שאינם בזום. נתפלל שאנו לקראת שגרה מלאה ורפואה שלמה. 

המגיפה תובס אך השלכותיה התקציביות יישארו עמנו הרבה אחריה. כזכור, מיד בפתח המשבר (אמצע מרץ) הוצאנו את מרבית עובדי התנועה ונוע"ם לחל"ת (הבטחנו לשפות העובדים שדמי האבטלה שלהם לא יגיעו ל- 75% משכרם). הצוות המצומצם שנותר ספג קיצוץ רוחבי של 10% בשכרו. חלק מקהילות התנועה נהגו באופן דומה, ואחרות ערכו קיצוצים בדרכים אחרות. זה היה ועודנו  צו השעה. 

בשבועות האחרונים שקדנו על בדיקה מדוקדקת של כל מקורות התקציב שלנו. הפכנו כל אבן ובנינו תקציב מעודכן, בו נאלצנו לקצץ למעלה מ- 2 מיליון ₪ השנה, אך הצלחנו לשמר את הליבה.   בישיבת הועד הפועל השבוע אושר המתווה של ועדת הכספים וועדת כ"א להשבת הפעילות התנועתית לסדרה. אלה עיקרי המתווה:

  1.     סיום החל"ת: החזרת מרבית עובדי התנועה ונוע"ם לעבודה החל מ- 1/6.
  2.     קיצוץ שכר רוחבי: כל עובדי התנועה ונוע"ם (למעט משרות חלקיות/שכר מינימום) יקבלו על עצמם קיצוץ שכר רוחבי שיימשך עד סוף השנה:
  • שכר עד 10,000 ₪ – 10%.
  • שכר 10,001 ומעלה – 15%.
  1.     צמצום כ"א במחלקות: במכון על משמר הכנסת, במזכירות, בנוע"ם.
  2.     משרדים: התנועה תעשה כל מאמץ לצמצם את עלויות שכר הדירה של משרדיה (לחילופין תעבור למקום אחר), ובמקביל – תאחד משרדים עם 'מסורתי עולמי' ואולי עם ארגונים מסורתיים אחרים.
  3.     תמיכה בקהילות:
  • השתתפות בשכר רבנים/מקהילים: עשינו כל מאמץ והצלחנו לא לשנות את שיעור התמיכה התנועתית בשכר הרבנים והמקהילים, והוא יוותר על כנו.  
  • שינוי שווי הנקודה: עם זאת, אין מנוס מהקטנה של שווי הנקודה השנה. תקצבנו אותה ב- 80 ₪ לשנת תקציב זו, אך ניאלץ להורידה ל- 65 ₪ לנקודה (נזכיר, בשנת 2019 שווי הנקודה היה 55 ₪, כלומר עדיין יש כאן עלייה השנה).

המשאב המרכזי בכל ארגון, ובמיוחד בתנועתנו, הוא כמובן המשאב האנושי. אנו מלאי הערכה לעובדי התנועה המסורתית ונוע"ם, לכל אחד ואחת מהן, שיחד עם השדרה הרבנית, ועם המנהיגות המקצועית והמתנדבת נרתמו – ועודם רתומים – לצליחת המשבר הזה.

 ומילה מיוחדת באשר לרבני הקהילות שלנו: כתנועה, המשאב היקר לנו מכל הוא רבות ורבני הקהילות. בעקבות המשבר שלוש מקהילותינו נאלצו להוציא את רבניהם/ן לחל"ת. אנו ממליצים מאוד לקהילות לאמץ את מתווה התנועה ולעשות כל מאמץ ולהשיב את רבני הקהילות מהחל"ת עד ראשית חודש יוני. במקרה שיש קושי, אנא דברו עמנו. רבני הקהילות שלנו, יותר מכל מגזר תנועתי אחר, הם נכס שעלינו להוקיר, לטפח ולשמר. נזכור כי לא קלה היא הבחירה במקצוע רב/ת קהילה מסורתית כקריירה מקצועית בישראל, ואנו חבים רבות לאלה שבחרו במסלול הזה כקריירת חיים.

חברים, הן בהנהגת התנועה והן בהנהגת הקהילות אנו נושאים בתפקידים עתירי אחריות. אנו עוד לא רואים את סופו של המשבר אך אנו מקוים כי בדרך בה נקטנו נצליח לצלוח את המשבר הזה בשלום. "אָמַר לָהֶם, צְאוּ וּרְאוּ אֵיזוֹהִי דֶרֶךְ יְשָׁרָה שֶׁיִּדְבַּק בָּהּ הָאָדָם… רַבִּי שִׁמְעוֹן אוֹמֵר הָרוֹאֶה אֶת הַנּוֹלָד." (מסכת אבות)

הועד הפועל של התנועה המסורתית

 

 

Tסומן בתגיות: ,
פורסם בקטגוריה מן הנעשה בתנועה המסורתית, ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם.

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"