דברים לזכרו של הרב אליהו בקשי דורון

דברים לזכרו של הרב אליהו בקשי דורון

מקצת הדברים על הרב בקשי זצ"ל חברים יקרים וחברות יקרות, ברשותכם, אני מביאה לעיניכם מקצת דברים על צדיק גדול שהלך אמש לעולמו, הרב אליהו בקשי דורון זצ"ל, משרת ציבור אמיתי. קול יחידאי בעולם החרדי, ציוני בדרכו שהיה רגיש לצרכי השעה והציבור.
זכיתי כפשוטו שהיה ממש רבם של הוריי ומשפחתי מהרגע שעלינו לארץ והתיישבנו בחיפה לפני למעלה מ 40 שנה. הוריי פעלו יחד עימו בהמון מפעלי צדקה וחסד והקמת מפעלי תורה – הרב היה נוסע בצניעותו עימם לכל מקום שיכול היה להביא ארוכה ומרפא לנפש ולרוח.
הרב בקשי היה צנוע מאוד באמת, מעולם לא היה כועס ומרים קולו. וניראה כי ודווקא לוויה צנועה כמתבקש בעת הזאת מדגישה זאת ביתר שאת. זאת הייתה מידתו היסודית. והלוואי שנלמד ממנו , ולו זאת.
באופן אישי אומר ששאלות רבות שהיו לי בימי נעוריי, זכו למענה ע"י הרב ואשתו ז'ל, והם תמיד האירו פנים ודלתם הייתה פתוחה לפני כל אדם ואדם.
מעולם לא הפנה פניו לקושי וצער. פעל רבות למען עגונות בעת שיש על כסא נשיא בתי הדין הרבניים.
הוא היה בעל תפיסה ליבראלית ויצירתית ביחס לשאלות גדולות של עמדות הנהגה לנשים בדור הזה, נישואין אזרחיים, שירות צבאי, עגונות ועוד. אומץ הלכתי שלא תמיד זיכו אותו בכבוד הראוי.
באופן אישי, זכיתי וזכו ילדיי להתברך מפיו . זכות גדולה.
בספריו "בנין אב" יש תורה וגם חסד ואמת. הרב שילם מחיר אישי ופוליטי על היותו ישר והגון, ונמנע ממחלוקות גם אם יצא וידו על התחתונה.
ואמנם שאין דרכי- דרכו, ואין תורתי למעשה כתורתו , הרי
שבאמת עצוב לי היום, כאב גדול בלב על כי אבד איש מידות ומוסר, אבדה תורה נדירה ואמיצה מן הארץ. יהי זכרו ברוך וזכויותיו הרבות יגנו על כל חולי ישראל והעולם, ויאמר לנגף ולמשחית די.
שלכם,
הרבה נטלי

Tסומן בתגיות:
פורסם בקטגוריה משולחן הרָבָּה נטלי, ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם. שדות נדרשים מסומנים *

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"