משולחן העורכת

אילוסטרציה: החלמה מהירה

משולחן העורכת. בסימן של ברכת החלמה מהירה ושלמה לכל החולים שמספרם הוכפל ועלה עשרת מונים, והשתתפות באבלן ובצערן של משפחות החולים שנפטרו, שנמנע מהן אף להיות עמהם ברגעי חייהם האחרונים. לצערנו מספרן עולה מדי יום.  מגיפת הקורונה הגיעה אלינו, ונקוה שנצא מכך במהרה, בשלום ובריאות.כולנו חייבים להיות ספונים בבתינו על פי ההוראות, קשה מאד הבדידות, אך בתקווה שכולנו נישמר לנפשותינו, ואולי גם ימצא הרצון והדרך להטיל למערכה הכלכלית את מלוא כובד המשקל שלא נתעורר יום אחד ללא המפעלים והמעסיקים שרק בעזרתם ניתן יהיה לשמש את הכלכלה.  מצער, והלב דואב על מה שקורה לרבבות אנשים שעקב המצב הוצאו לחופשות, פוטרו מעבודתם וחיים בחרדה לעתידם ועתיד משפחותיהם בנוסף לדאגה לבריאות.

עקב סגירת בית הכנסת לפעילות, אנו עוברים במקום תפילות, שעורים ולימוד פרונטלי, לאפשרות קיום הדברים באמצעות Zoom המאפשרת להיות בבידוד ולחוות על המסך את היחד.

לא נעסוק היום בתהפוכות הפוליטיקה ונותר רק לקוות שכל מה שקורה יצליח להביא לשמירת אורח חיינו הדמוקרטיים ומעמדו המכובד של בית המשפט שלצערנו היה נסיון (שנקוה שלא יחזור על עצמו עוד) להמעיט במעמדו. ברור היום לגמרי שעל הפוליטיקאים אי אפשר לסמוך, וללא פיקוח הם מסוגלים להכשיר כל שרץ אם זה מתאים לתאוותיהם האישיות, ולגמרי שוכחים שנשבעו לשמור על המדינה, חוקיה ומוסדותיה מכל משמר!

ומצד שני עם ישראל שיודע כל כך יפה להתאחד בעת צרה, מצליח בכל זאת להתרומם, לשמח ולהיטיב , עוסק ככל יכולתו בהתנדבויות ובעזרה לזולת.  כל כך הרבה סרטונים וחדשות טובות אנו זוכים לראות ולשמוע בטלויזיה וברדיו ובכל הרשתות החברתיות, מחמם את הלב!  ולוואי ונדע לשמור על כל זאת גם כשתעבור הסערה. מבצע החזרת ישראלים תקועים בחו"ל הביתה, שמומן רובו ככולו בכספי מתנדבים מרגש את כולנו. דאגה לאזרחים הותיקים הבודדים שרובה ככולה נעשית בהתנדבות גם היא משהו שכולנו גאים בו. חופות שנערכות בארגון של דקות במקום חתונות הפאר שתוכננו, משמחות חתן וכלה ויחד עמם את כולנו, כשהכל איך שהוא מסתדר ומשפחות חדשות מתחילות דרכן כשלכל אחת הספור שלה.

ובין הרגעים המשמחים עדיין לא מניתי את השמחה שגרם לי (ואני מניחה שאיני היחידה) השי ששלחה המועצה לחצרנו,עציץ נפלא ופורח בפריחה מלאה וסגולה וברכת המועצה מצורפת אליו.

תודה לך אייל ראש המועצה שלנו, חבריה והמנתנדבים!כולם!!

ולמי שעדיין לא הגיע שמו אל שרותי הרווחה וההתנדבות, להלן דבריה של ענת גנץ. מנהלת שרותי הרווחה: "בהוראת אייל ראש המועצה אנו מתארגנים על ידי מערך מתנדבים לתת מענה לכלל אוכלוסיית האזרחים הותיקים בכפר בקניות, תרופות, קשיים אחרים ועוד.. במערכת של קשר יומיומי.
לא את כולכם אני מכירה ואני מבקשת שתשלחו לי הודעה בפרטי על מנת שאוכל לסייע גם לכם ולמנוע את יציאתכם מהבית וכך לשמור על ביטחונכם.
בבקשה צרו עימי קשר.
בברכה לימים טובים יותר🙏🏻
ענת גנץ-עו"ס
מנהלת המחלקה לשרותים חברתיים
פלאפון 0525798042"

ותפילה ממשיכה בלבי שהכל יעבור במהרה, שנשוב לחיות במתכונת חיינו הרגילה, שלמרות הנבואות הקשות, נצליח להתגבר על כל הנזקים שנגרמים לפרט ולכלל. בריאות ושוב בריאות לכולנו כאן, במדינה ובעולם כולו.

אסתי

 

 

 

פורסם בקטגוריה דבר העורכת, ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם. שדות נדרשים מסומנים *

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"