ביקור חברי קהילת "בית אור" בלמור,לונג איילנד

ביקור חברי קהילת "בית אור" מלונג איילנד.  בנסיעתה האחרונה לארה"ב התארחה הרבה נטלי בקהילה זו שממוקמת בעירה בלמור, ועשתה עמהם את השבת.  מסתבר שאחת לשנתיים מובילה רבת הקהילה דליה ברנשטיין,  ילידת לונג איילנד דוברת עברית שהוסמכה לרבנות בסמינר לרבנים בניו יורק, ה- JTS ובמהלך שנת הלימודים שלה במכון שכטר לפני למעלה מעשור-הכירה את רבתינו, נטלי,ומאז חברו השתיים. כאמור, היא מאוד ציונית והקשר עם ישראל מאוד משמעותי עבורה. היא מביאה כל שנתיים קבוצת חברות וחברים מקהילתה לסיור מעמיק ומשמעותי בארץ. יש שעושים זאת בפעם השנייה והשלישית ואף יותר. פגשנו את הקבוצה הנוכחית ביום שני השבוע, בשעות אחר הצהריים. משיחתינו עימם על עוגה וכוס קפה,  ניכר היה שיש להם קשר חם עם הארץ והמדינה – למרות שזה מורכב – ולא מעטים מהם ביקרו כאן כבר מספר פעמים אם במסגרת סיורי הקהילה ואם במסגרת של פעילות ב"הדסה".

בביקורם בגליל, לאחר ביקור בצפת ובטרם נסעו לקיבוץ הגושרים באו לבקר בקהילתנו.  את הארוח ארגנה הרבה נטלי, והודעה על כך נשלחה לחברי הקהילה שהוזמנו לקחת חלק.  הפגישה היתה חמה ולבבית מאד.  לפי סדר הישיבה הצגנו את עצמנו, חוויה מקרבת אם כי קשה לזכור את השמות, אך יש תמונה כלשהי על החתך האנושי.  בקבוצה היו גם מספר צעירות, בנות של המשתתפים.

אהבתי את ההסבר שנתנה לנו הרבה דליה על מהות שם הקהילה , "בית-אור" :  הראשון המובן מאליו בית שיש בו אור, אבל המשמעות הנוספת המתארת את מיקומה הגיאוגרפי של הקהילה בלונג איילנד, שלאורך חופיו האטלנטיים יש מגדלי אור רבים המאירים ומזהירים כלי שייט מלהתקרב אל הסלעים.

הרבה נטלי ספרה על הקהילה, על העשייה שלנו כאן בגליל ומבלי להיכנס לפוליטיקה (אם כי קשה בימינו אלה) וברוח של "ואהבת לרעך כמוך" הדגישה את  החוויה של ההזדהות של קהילתנו עם שכנינו מהעדות השונות, לאחר פשע השנאה שנעשה שם בתחילת השבוע שקדם לביקור..  הסבירה לבאים מדוע בחרה להתיישב בגליל ולהנהיג את קהילתנו, ועד כמה חשובה העבודה הזאת בכל התחומים בהם עוסקת קהילתנו. שוחחנו על תיקון עולם, על אתגרים כאן ושם, על המשותף והמפריד — ורב המשותף, כמובן! היה מפגש מלא חיבה וחן, והרגשה של שמחת חברים וחברות. זו המשפעות של עם אחד, לא?

לקראת החשיכה המוקדמת נפרדנו מהם בצילום מסורתי בין ארון הקודש ובימת התפילה שממנה התפעלו כשראו את המנגנון המנמיך ומרים אותה לצורכיהם של בני/בנות מצווה צעירים ובעלי מוגבלויות הנעים בכסאות גלגלים.  

הודינו על הביקור, על התרומה שהרימו לאחר ביקור הרבה נטלי אצלם, ולסיכום אף קיבלנו בתודה חמה ובברכה תרומה אישית של אחד מחברי הקבוצה.

עם הרבה דליה

בשיחה עם חברי הקבוצה

 

הרבה דליה ברנסטין והרבה נטלי לסטרג'ר, עם נשות הכותל, קשת רובינסון, חורף 2009

Tסומן בתגיות: , , , ,
פורסם בקטגוריה אורחים, ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם.

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"