929 – ללמוד תנ"ך ביחד

929 – ללמוד תנ"ך ביחד

בית המדרש שלנו, בשיתוף עם 929, שמח לבשר על פתיחת קבוצת לימוד חדשה בקהילה . זו היתה ההודעה שהתפרסמה בשבוע שעבר.

ואמנם ביום ראשון האחרון 2/9/18, התכנסנו לפגישה הראשונה על פי לוח הזמנים שנקבע: בשעה 19:45 כיבוד קל. ובשעה 20:00 התחלנו!  בפגישה זו נוכחו קרוב ל-30 חברים וחברות שהנושא מדבר אליהם ואף הסבירו בקצרה מה מושך אותם בקריאה זו.

האמת היא שהופתענו ממספר המשתתפים, אבל בשמחה הרחבנו את המעגל בכל פעם שנכנסו אנשים נוספים.  לוח הזמנים שחושב במדויק השתבש מעט משום כך, אך הכל קיבלו זאת ברוח טובה והתייחסו לכך כ"מחלת ילדות".  הפגישות הבאות יתחילו בשעה 20:00 בדיוק ומתוכננות להסתיים בשעה 21:00.

שערו לעצמכם איזו פשלה:  איש מאתנו לא הוציא מצלמה להנציח את הפגישה הראשונה של הקבוצה.  מבטיחים להשלים בפגישה הבאה….

לטובת מי שעדיין אינו יודע מאומה על מיזם  929 להלן פרטים מעטים:

929 פרקים יש בתנך, הספר שמכר הכי הרבה עותקים בהיסטוריה של האנושות. מבראשית ועד דברי הימים, דרך יהושע, מגילת אסתר ותהִלים. נכון, למדנו תנ"ך בבית הספר, קראנו ממנו קצת בחגים, פגשנו בו באקראי בתקשורת, בספרות ובשיחות סלון. עכשיו קוראים תנ"ך במגוון קולות: 929 פרקים, פרק אחד ביום, בכל יום. למי שרוצה יש גם תמונות, תקציר והסברים. כולם קוראים יחד, וכל אחד ואחת לחוד: ברכבת, בבית קפה או בבית; עם חברים, ילדים או לבד; עם הקפה של הבוקר או בלילה במיטה; באפליקציה, באתר או עם תנך ביד. נקשיב לו, נשוחח אתו, נמצא אותנו בתוכו ואותו בתוכנו, נגלה מחדש את מה שיש לתנ"ך להציע לנו כאן ועכשיו.

סבב לימוד שלם של כל התנך, בקצב של פרק ליום, חמישה פרקים בשבוע, לוקח שלוש שנים ומחצה!  ראו בהרחבה על המיזם – www.929.org.il

ניתן להתחבר לתכנית ולקבוצה ולהשלים בזמנכם הפנוי.  

במהלך הפגישה סקרה הרבה נטלי את תמצית הספורים של ספר בראשית עד פרק ל"ה, כשבאותו יום קראנו כבר את פרק ל"ו, בו נפרדנו מדמותו של עשיו, כשקיבלנו פירוט מדויק של אילן היוחסין שלו.  מעתה הספור מתרכז ביעקב ששמו הפך לישראל, ובתהליך זה "גדל" מדמות מורכבת, לא כריזמטית ואף ללא תכונות מנהיגותיות בולטות  –  לאחד מאבות האומה: אברהם, יצחק ויעקב-ישראל, שעל שמו קרויים כולנו "בני ישראל" .

קיבלנו גם דפי אינפורמציה מודפסים וממיזם 929 גם תיקים לאיסוף ושמירה של החומר.  

היה מענין ביותר ובהמשך יהיו לכולנו הזדמנויות לקרוא, לשמוע, להביע דעות, לראות סרטונים לשמוע שירים וגם לטייל בארץ בשתוף עם מכון בן צבי.

המפגש הראשון היה מפגש היכרות וללא תשלום.

החל מהמפגש השני שיערך ביום ראשון 16 בספטמבר 2018, הראשון בשנת התשע"ט, תהיה העלות למשתתף 20 ש"ח לכל פגישה בודדת, או 50 ש"ח בתשלום חודשי,חברי הקהילה אינם משלמים בעבור השתתפות בתכנית, ואי לכך אנו ממליצים לשלם דמי חבר לקהילה בעלות שנתית של 360 ש"ח לכל משתתף.

ניפגש בשמחה והנאות בנבירה בנבכי פרקי התנך.  

לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות לרבה נטלי.

 

אסתי דוד

Tסומן בתגיות: , ,
פורסם בקטגוריה חברים משתפים, לימוד, ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם.

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"