בעניין מבקשי המקלט

אילוסטרציה: פליטים מאפריקה

בענין מבקשי המקלט, החליט הועד הפועל של התנועה המסורתית לאמץ את הודעת כנסת הרבנים בעניינם. העמדה שלהלן, המנוסחת במתינות, קוראת לבדיקה מקפת של בקשות הפליטות האינדיווידואליות תוך קריאה לנהוג בהגינות המחייבת מתורת ישראל וערכיה.   

אנו מעודדים את קהילות התנועה המסורתית ברחבי הארץ להעלות את הנושא לדיון.

הועד הפועל של התנועה המסורתית בישראל

 

"וְגֵר לֹא תִלְחָץ וְאַתֶּם יְדַעְתֶּם אֶת נֶפֶשׁ הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם"

(שמות כג, ט).      

התורה מזהירה אותנו על היחס לגר שלושים ושש פעמים. פרופ' נחמה ליבוביץ לימדה שהיחס אל הגר, אל הזר חסר הכוח ונטול החסות הוא אבן הבוחן אם יש יראת אלוהים בלב האדם. עו"ד יהושע שופמן מזכיר לנו כי רמתה המוסרית של חברה וכל פרט בה נבחנים לפי היחס שלהם לאחר ולשונה.

 מתוך תפיסה מוסרית יהודית ועל סמך ראייתנו את ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית, אנו, חברי כנסת הרבנים והתנועה המסורתית בישראל, קוראים לממשלת ישראל לבדוק בדיקה יסודית בתום לב כל בקשת מקלט בטרם תקבע המדיניות אם להשאירם בארץ או להוציאם מגבולות ארצנו.

אנו קוראים למדינת ישראל לעמוד בהתחייבויותיה על פי אמנת הפליטים של האו"ם לקיים את העיקרון של דאגה לגורל פליטים ולאפשר להם ליהנות מזכויות יסוד וחירויות היסוד המוגדרות בה.

כעם שסבל רדיפות רבות ומבין היטב את המשמעות של פליטים שאינם מצליחים למצוא מקום בטוח לחיות בו עד לרגע שמולדתם חוזרת להיות בטוחה עבורם – אנו קוראים למדינת ישראל לנהוג מתוך ראיה של חסד ורחמים כלפי מי שמבקש מקלט בארצנו.

 במקביל לטיפול ראוי במבקשי המקלט על מדינת ישראל לשקם את שכונות דרום תל אביב ולסייע לתושביהן בתכנית ממשלתית מסודרת שתקציבה מובטח.

  

 

Tסומן בתגיות: ,
פורסם בקטגוריה מן הנעשה בתנועה המסורתית, ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם.

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"