בין שנת 2017 ל-2018

אילוסטרציה: מתנדבים מושיטים ידיים

שבת זו היא האחרונה לשנת 2017, ויש בודאי לכולם מחשבות והגיגים לגבי מה שהיה ומה שיהיה במישורים שונים, כל אחד וטעמיו. אשמח מאד אם כבקשתה של חברתנו ורה קופיאן (זוכרים פוסט עם מכונת כתיבה?) מלפי שנה או שנתים תעלו את הדברים על הכתב. יש מקום לפרסמם ב"קולנו" ותמיד אשמח להעשיר ולהוסיף תכנים חדשים ומענינים.

אישית אני מבקשת להודות לחברי הקהילה שבחרו בי כ"יקירת הקהילה" לקראת חג ה-40 של התנועה. התכבדתי בבחירתכם כי היא מאשרת שמורגשת התרומה שתרמתי לקהילה בעשייתי, מעת נכנסתי ברצינות לנעלים של גזברית, ולמעשה גם מזכירה, עורכת קולנו ועוסקת בהרבה היבטים של הקהילה בכפר ורדים.  אני פועלת מתוך הכרה בחשיבות של המצאות קהילה קונסרבטורית (מסורתית) בישובנו ובאיזור הגליל המערבי כולו. קהילה שעקרונותיה: שיוויוניות מגדרית ובין אדם לחברו, מקבלת האחר והשונה על בסיס של "ואהבת לרעך כמוך", מתקשרת עם השכנים בני הדתות והעדות השונות שבסביבה, משמשת בית לתנועת נוע"ם, ונותנת אפשרות לכל יהודי באשר הוא לבחור לעצמו את דרכו אל המסורת היהודית. 

לא רק בעת האחרונה יש מספר דרכים להיות יהודי ויהודיה, תנועות התחדשות יהודיות קיימות כבר שנים רבות, ולדעתי הן אלה ששמשו ומשמשות כדרך ואפשרות לכלם להשאר יהודים ולא להתרחק מהיהדות בגלל הקצנתה. 

ברצוני להביע הערכה רבה לרבה שלנו נטלי לסטרג'ר.  לא קל להתמודד כאשה על מנהיגות קהילה דתית, אפילו במסגרת של כפר המגדיר עצמו חילוני.  היא מביאה עמה רוח של "תלמידה חכמה", והשיעורים שהיא מעבירה, כמו גם דברי תורה בחגים ובשבתות מלאים בידע ובחשיבה עכשווית. מנהיגותה בקהילה נכרת, גישתה האנושית בכל מצב מפעימה אותי מחדש בכל פעם, ופעילויות שונות שיזמה כמו מעגל הנשים לכבוד ראש חודש ועוד מושכות קהל לא קטן של נשים  ואנשים מהקהילה וגם מהכפר ומהסביבה.

תודה לך על הכל ומקוה שיחד נוכל כולנו להרים את הקהילה למקום שכולם ירצו להסתופף בו, לשמוע לחלק ולהשתתף.

תודה חמה לכל המתנדבים והעושים בקהילה, שקשה למנותם כאן, למתמידים להגיע לתפילות, לנושאים בתפקידי שליח צבור בעת שהרבה לא כאן, לעולים לתורה ולכל אחד ואחד באופן אישי. קהילה קטנה עם מתנדבים הרבה, שכן כולנו כמעט פועלים ללא כל תמורה כספית או אחרת.

תודה אישית הפעם לרויטל פריסלר, שהגיעה אלינו מאמסטרדם, שם היא חיה, וקראה בתורה בשבת האחרונה בפרשת "ויגש" שלוש עליות בטעמי המקרא ובקולה הצלול.  רויטל היתה זו שקראה במגילת "איכה" בט' באב סמוך לבואה של נטלי לכפר.  קריאה מאד מרגשת שעד היום מהדהדת בזכרון. היא מתעתדת לשוב אלינו בפורים, ותקרא במגילת אסתר.  

ותודה חמה לכל האורחים הרבים, חברים מימים עברו ומימינו אלה שהגיעו לחגוג אתנו את חג ה-20 לקהילה, שהיה יום חוויתי במיוחד, ולכל המתנדבים שעסקו בתכנון ובבצוע וכן, כגזברית, גם לתורמים הרבים ששמותיהם מפורסמים על הלוחות בבית הכנסת, וגם על אלה שתרמו מאז ספטמבר האחרון. 

ואחרון אחרון חביב, רציתי לברך על מפעל ששותפים בו מספר לא קטן של חברי קהילתנו:  לימוד גליל.  מיכה ואנוכי לקחנו חלק השנה בפעם הראשונה בכנס ה-15 שנערך בחנוכה.  אין מלים בפינו לתאר את שני הימים הנפלאים שבילינו עם רבים שבאו ללמד וללמוד. ההרצאות ששמענו היו מענינות במיוחד, והארגון היה למופת.  נהנינו מכל רגע ואני ממליצה בכל לב לא להחמיץ את הפעילויות, שגם הן נערכות בזכות עבודה התנדבותית של קהילת "לימוד גליל".

כה לחי! וברוח זו נתברך ונמשיך הלאה.

אסתי 

Tסומן בתגיות: , , , , ,
פורסם בקטגוריה דבר העורכת, ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם.

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"