חגיגת עשרים למנין המשפחתי המסורתי בכפר ורדים

[shashin type="photo" id="7535" size="medium" columns="1" order="user" position="right"]בהתרגשות רבה, ולאחר עבודה מאומצת של מספר חודשים, שהפכה לאינטנסיבית בשבוע האחרון, הגענו לרגע הגדול בו הוארה סביבת בית הכנסת באור נגוהות והקהל הרב שבא לחגוג עמנו התחיל להגיע.

ארוע מכונן ומרגש לקהילתנו ולחברינו.  השקעתם של החברים, שעבדו סביב השעון בהכנת סרטוני נוסטלגיה מהתמונות הרבות שנצברו במשך השנים, והיה כל כך קשה לברור במה לא להשתמש, הכנת התוכנית לפי ראשי הפרקים: מייסדים, הרב צבי ו"סוכת שלום", חוג "חלום" ונוע"ם שצמח בעקבותיו, תיקון עולם וחסד של אמת והוקרה לפעילים כיום, הקיפה כמעט את כל העשיה הרבה של המנין שלנו, שבכל עת נושאים חבריו בעול בהתנדבות מלאה.

פגישות המשתתפים הרבים שהגיעו היו מאד מרגשות ומחממות לב. חברים שבאו מרחוק, חברים מהתנועה המסורתית, חברים ותומכים לאורך השנים התקבצו ברחבה המקושטת והמרווחת שלפני בית הכנסת שלנו, התכבדו קלות בתקרובת של אחה"צ כהכנה לבאות.

הטקס התחיל בהקדשת הבנין לקרן המשפחתית ע"ש פאולין ומקס זימר מקליפורניה, אשר תמכה וממשיכה לתמוך במנין המשפחתי כמו במפעלים נוספים בכפר, והסרת הלוט מעל השלט שלצד הכניסה הראשית לבנין. ברך והודה עופר דוד יו"ר העמותה ונינל חייט אשר באמצעותה ובעזרתה אנו זוכים לתמיכה זו, הבטיחה בדבריה המשכיות לתמיכת הקרן. 

לאחר זאת התכנסנו כולנו לטקס המרכזי בתוך בית הכנסת שהיה מקושט בלוחות המזכירים את הלוגו ועליהם שמות בני ובנות המצווה שחגגו את יומם הגדול החל בשנת 1996 ועד 2017.  גם רשימות תורמים, מהארץ ומחו"ל, שאותם אנו מעריכים ובלי סוף מודים.

דברי פתיחה וברכה נשאו סיוון יחיאלי ומנכ"ל התנועה הקונסרבטיבית יזהר הס.  ידידים טובים וחברים ושניהם עוזרים ותומכים בקהילה שלנו לאורך כל הדרך.  אנו אסירי תודה לשניהם על ידידותם ותמיכתם.

כל סרטון פתח פרק בתוכנית, הושמעו דברי ברכה והוענקו תעודות הוקרה לחברים.  הפרק המרגש ביותר היה כמובן הפרק של הרב צבי ברגר שהיה רב הקהילה במשך שלוש עשרה שנים, חביב ואהוד מאד בכפר ורדים.  הוא זה שבעצם התווה את הדרך לקהילה הצעירה כשהגיע לכאן עם אשתו לינדה, לשמש כרב של המנין המשפחתי בכפר, ולצורך הגברת הפעילות המסורתית באזור הגליל המערבי. "סוכת שלום" היא פרי חלומו ועשייתו, וגולת הכותרת. הקשר שנרקם בינו לבין מנהיגי העדות השונות: דרוזים, נוצרים ומוסלמים החיים בסביבתנו חי ונושם עד היום! הרב צבי ולינדה העניקו לקהילה כוסית כסף לקידוש וזכו לתשואות רבות.

תואר של "רב אמריטוס" ותעודה ממוסגרת המעידה על כך הוענק לרב צבי מטעם הקהילה, וכן אלבום תמונות שהוכן מהתמונות הרבות והמשמעותיות שצולמו בתקופת היותו רבה של הקהילה. ואחרון אחרון שמחנו להעניק לו טלית חדשה נתונה בתיק ששמו רקום עליו ומצדו השני הלוגו של שנת העשרים.  הוא התעטף בטלית ובמשך כל הערב לא נפרד ממנה.  הנאום שהכין היה מרגש מאד, והוא קרא אותו בקול רם וברור.  דברי ברכה נשא גם ידידו וחברו הותיק השייח המכובד נימר נימר מחורפיש שכדרכו הפליא את כולם בדבריו ובשפתו.

את הטקס הנחתה הרבה נטלי לסטרג'ר, בחן רב ובחיוכה הנפלא תרמה לכל פרק את הפרשנות הקצרה, ברכה במקומה ואת תעודות ההוקרה לחברים שפעלו בתחומים השונים.

הטקס הסתיים בשירת התקוה, ונפתח האוהל רחב הידים ובו התכבדו האורחים בארוחת ערב טעימה, בכלים נאים ושולחנות יפים ומקושטים.

הרמת כוסית וברכה לקראת השנה החדשה סיימה את הארוע, והחלו עבודות הפרוק. תודה תודה חמה לכל העושים במלאכת ההכנה, התכנון והביצוע. אין ספק שההתנדבות לא פסה במנין שלנו. גאים ושמחים נמשיך ברוח זו לשאת את דרך התנועה הקונסרבטיבית כאן ובאזור.  

ההתרגשות נמשכת גם כעת, לאחר שכבר חלפו שתי יממות! זרם התמונות והתגובות גם הוא אינו פוסק והרבה דברי הערכה שהושמעו על האירוע ישארו עמנו לאורך זמן.  חבל שלא ניתן היה להקליט הכל.

להלן קישור לאלבום של תמונות חגיגת 20 שנה למנין בתקוה שתהנו לראות מעט מצילומי ההכנה לטקס וכל השאר.  בעתיד נפרסם את הקישורים לסרטונים שהופקו ובתקוה שצילמי הוידיאו של הטקס גם הם יהיו למזכרת לדורות הבאים.

https://photos.google.com/share/AF1QipM5knftS1cWegs0aG7pXCOOPWDyM3kmV7q-MfYMbaP_HCz305WXDRBL2yA0J5bqtA?key=WUE0blZTZnZ3VU0wRDJYUURsZjBOb0FkOHFBOERn

ובברכת שנה טובה ומאושרת לכולם

כתבה: אסתי

 

Tסומן בתגיות: , , ,
פורסם בקטגוריה דבר העורכת, ניוזלטר 'קולנו'
2 תגובות על “חגיגת עשרים למנין המשפחתי המסורתי בכפר ורדים
  1. יעקב גבע אומר/ת:

    אני מצטרף בהתרגשות מרובה לברכות לכל אלה שטרחו כה רבות להצלחתו של הארוע המפעים.
    לפתע הרגשתי שוב מהי קהילה ומהו חוסנה. שוב התגאתי בהיותי מרכיב ולו גם קטן בדבר המופלא הזה. אז שוב תודה לכולם בתקוה לעוד מפגשים שכאלה.

    • Esthi David אומר/ת:

      יעקב, תודה על המלים החמות. ולואי ונזכה שיהיו עוד ארועים שכאלה. דרושים חברים רבים שיהיו מסורים לרעיון ויקחו חלק, ודרושה קהילה מאד חזקה כדי להפיק ארועים מסוג זה. אשמח אם נגדל ונאדיר כוח ונגיע לכך שהקהילה תמשוך את תושבי הכפר להשתתף כחברים משלמים ופעילים בכל העשיה, כולל תפילות ופעילויות אחרות. אין כמו הרבים כדי להרחיב את הלב למשוך לעשיה ולשמוח. להדגיש שארוחת יום שישי שלאחר תפילת קבלת שבת שבה השתתפו מספר מרשים של חברים וחברות היתה נפלאה בחברותא, בשירי שבת ששרנו ובאוירה של יחד בשמחה. שתהא שנה טובה לכולנו

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם. שדות נדרשים מסומנים *

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"