ועוד לסוכת שלום תשע”ז

קישור לגליון פותחים חודש עם התנועה המסורתית (להלן המאמר) שבו התפרסמו שני ארועי סוכת שלום בקהילת המנין המשפחתי המסורתי בכפר ורדים ובקהילת אשל אברהם בבאר שבע.

http://www.masorti.org.il/page.php?pid=4122

כתבה של הרבה נטלי לסטרג’ר

 

במהלך שלושת ימי חול המועד בהם התקיימה סוכת שלום, התקיימו מגוון אירועים מתחומים שונים: לבני ובנות נוער, לבוגרים ולמשפחות. אירועי תרבות שונים בהשתתפות אומנים, משחקי חברה ותפילות.

ראש מועצת כפר ורדים מר סיון יחיאלי השתתף אף הוא בתפילת קבלת שבת המרגשת בסוכה.

אירוע הנעילה התקיים במוצאי שבת ובו השתתפו מנהיגי דת נוצרים, דרוזים ומוסלמים לרב שיח בנושא שלום.

הערב התחיל בהקרנת סרט המגולל את סיפור מאבקן לשלום של נשות ליבריה ובו מתואר מחיר הדמים והזוועות שאזרחי ליבריה שלמו במשך שנים ארוכות. למרות, ואף על פי כן, הצליחו הנשים במדינה זו להתארגן ולתבוע סוף לסכסוך הדמים בדרכים לא אלימות.

לאחר הקרנת הסרט התקיים דיון בהובלת רבת הקהילה הרבה נטלי לסטרג’ר ובו השתתפו גם השייח נימר נימר מחורפיש – נציג העדה הדרוזית, השייח סמיר אסי, האימאם של העיר עכו – בכיר נציגי האיסלאם, הרב אבי נוביס והרבה דקלה דרוקמן מהתנועה המסורתית. בקהל יישבו משתתפים מכפר ורדים ומהיישובים הסמוכים ינוח-ג’ת, ירכא, תרשיחא, כסרא-סמיע ועוד.

הרבה נטלי לסטרג’ר מספרת על האירוע :” הנחת העבודה שלי, תמיד, היא שכולם רוצים ומייחלים לשלום, מימין ומשמאל. ערבים ויהודים. כי האדם, מטבעו, חפץ חיים ולא חפץ מוות. יחד עם זאת, אינני נאיבית ואהיה כנה: קשה לדבר במקומותינו על שלום, על “עשיית שלום”, על “תקווה לשלום”, ובוודאי על אתגרים והקשיים בדרך להשגת השלום המיוחל, מבלי להיכנס למלכודות פוליטיות, דתיות או תרבותיות מחד או פתטיות ויפות נפש מאידך. 

אך חששותיי היו לשווא: חברי וחברות הפאנל היו כנים. היו אמיצים. דיברו על הקושי, דיברו על החשש, וגם דיברו על הפחד מה”אחר”, מהשונה, מהמפגש – אך לצד אלה נטעו בנו גם תקווה, אופטימיות ואמונה כי למרות הכל, השינוי כאן. והוא מתחיל בדיוק ממפגשים אנושיים, מהחיבור לכאב של האחר, מההבנה כי האדם שבנו לא שלם כל עוד יש צער וכאב לשכן הקרוב והרחוק. וכמו שהתקבצנו לנו, יהודים וערבים, יחד בהערכה והוקרה בבית הכנסת המסורתי בכפר ורדים – ודיברנו שלום, ושרנו שלום, וצחקנו שלום – כך חובה עלינו להוציא ולהעביר תקווה זו הלאה.

לא עלינו המלאכה לגמור – אבל אף לא אחד ואחת מאתנו יכול להיבטל ממנה. כי זו המלאכה החשובה ביותר הניצבת למול כולנו – עבורנו, עבור ילדינו וכל תושבי הארץ הזאת. הקריאה המשותפת הייתה לא להתייאש, לא להיכנע לפחדים אלא להאמין בטוב, לעשות ולשנות!”

 

בתוך כך גם הקהילת אשל אברהם בבאר שבע ערכו השנה אירוע ‘סוכת שלום’ ואירחו בסוכת הקהילה את האב פיוטר זלסקו, השייח טראד אלטונה, השייח ג׳מל אלוברה והרב אלקנה אלקנה שרלו, בהובלת הרב מארויסיו בלטר. האירוע כלל לימוד שיחה וסעודה.

Tagged with:
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’