הפגנה נגד בטול התקצוב המובטח לפתוח הגליל – מכתבו של סיוון יחיאלי

[shashin type=”photo” id=”1378″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]בדרך כלל אין אנו עוסקים בשאלות פוליטיות ב”קולנו”, וזה אחד הפוסטים הבודדים שבהם אתם וכל תושבי הגליל נקראים למחות על ההזמנה והעוות שבבטול החלטות ממשלה הנוגעות לפתוח כלכלי וחברתי של הצפון.  זה בנפש כל הפריפריה ומאבק צודק שכל מי שיכול לקחת בו חלק חייב לעשות משהו בנדון.

שלום רב,

הערכות לפעולת מחאה בעניין תקצוב תוכנית הצפון לשנים 2017-2018

רקע:
ממשלת ישראל נסוגה בה מההחלטה להקצות תקציב מיוחד למימוש תוכנית לאומית לפיתוח כלכלי חברתי של הצפון. התקציב מיועד לתמיכה בהקמת מנועי צמיחה כלכליים ויצירת מקומות תעסוקה איכותיים לתושבי הגליל. בחודש אוגוסט האחרון, בדיוני התקציב שקיימה הממשלה, הוסר נושא התוכנית לצפון מסדר היום וכך הממשלה התנתקה מהגליל וממשיכה את המדיניות לא לתקצב תוכניות משמעותיות לגליל. תקציב המדינה העומד על הפרק הוא לשנים 2017-2018 ובמידה ולא תאושר התוכנית לצפון, לא נראה תקציב ייחודי עד שנת 2020.

מהות התוכנית:
התוכנית לצפון מתמקדת בקידום מנועי צמיחה כלכליים ונותנת דגש על השקעה באקדמיה, מחקר ופיתוח, מאיצים וחממות ותמיכה בתעשייה ובעובדים. בנוסף, שמה דגש על שדרוג דרמטי של מערכות הבריאות בצפון ובעיקר של בתי החולים המעניקים שירות לכמיליון איש בשנה וכן בפיתוח מערכת הכבישים.

מהות המאבק:
ראשי הרשויות בגליל החליטו לא לוותר ולפתוח במאבק ציבורי רחב לאישור התוכנית והתקציב לגליל. המטרה היא לפעול בקרב חברי הכנסת ושרי הממשלה למנוע אישור תקציב המדינה שלא כולל תקצוב לתוכנית הצפון.

שותפים למאבק:
ראשי הרשויות, עמותות הפעולות לקידום הגליל, אגודות סטודנטים, אנשי תעשייה ועסקים ותושבי הגליל כולו, לוקחים חלק במאבק, שמשפיע ישירות על עתידם ועל עתיד האזור.

יוצאים לדרך:
ביחד נצא לפעולות מחאה עד לאישור התוכנית בתקציב המדינה לשנים 2017-2018.

יום פתיחת מושב החורף של הכנסת 31.10.2016, הוא יום פתיחת המאבק הציבורי. ביום זה נעלה לירושלים, ראשי רשויות, נציגי ציבור, תושבי הגליל ועוד, על מנת לגייס את נבחרי הציבור למען המאבק הצודק שלנו ונשדר כי אנו, תושבי הגליל, לא ננוח ולא נשקוט, עד אשר תאושר התוכנית לצפון. שעות ההפגנה 11:30-14:30 ליד הכנסת.

מטה המאבק מגבש תוכנית פעולה מפורטת, שתימשך מיום 31.10.2016 ועד להצלחתנו במאבק.

המועצה המקומית כפר ורדים תיקח חלק בהפגנה ותוציא אוטובוס לירושלים ביום שני 31/10/16 בשעה 8:00 מצומת המפה. תושבים המעוניינים לצאת להפגנה מתבקשים לפנות במייל לענת anat@k-vradim.org.il או בטלפון
052-3434728.

Tagged with:
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’