מהנעשה בנוע”ם

 [shashin type=”photo” id=”4527″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]השבוע בארוע החוגים של הכפר עסקו חניכי ומדריכי נוע”ם סניף כפר ורדים, בגיוס חברים חדשים לסניף תנועת הנוער של התנועה המסורתית. התרגלנו כבר לראותם בחולצותיהם הירוקות ובאמירה החד משמעית של “דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום” ו”אהבת לרעך כמוך, זו כל התורה והשאר רק פרושה”

 

נוע”ם, פירושו נוער מסורתי. סניף כפר ורדים התחיל את דרכו לפני כשלוש עד ארבע שנים והוא כיום אחד הסניפים היותר גדולים בארץ.  הסניף פועל בחסות תנועת נוע”ם הארצית וביתו הוא קהילת המנין המשפחתי המסורתי בכפר ורדים. המדריכה האחראית והמובילה היא נילי אלדר, שאין כמוה! ואב הסניף הוא עופר ריבק.

הקישור שלהלן יעבירכם אל דף פייסבוק של סניף התנועה בכפ ואל התמונות הרבות המעידות על פעילויותיהם של חניכי ומדריכי התנועה והן באמת מגוונות מאד.

אנו מזמינים אותכם להציץ בתמונות שיפתחו בלחיצה על הקישור שלהלן, ולהתרשם מהעשיה הרבה והמגוונת, מהאוירה הטובה והשמחה.

https://www.facebook.com/noamkfarvradim/

התמונות מספרות על ביקורים של מדריכי נוע”ם (מיוזמתם ועל פי בקשתם) אצל תושבים מבוגרים שסיפוריהם מענינים, חלקם למרבה הצער. כבר לא עמנו, אנדריאס מאייר ז”ל, ושלמה דה הרטוך ז”ל שסיפוריהם הרשימו את השומעים, ושמורים עמם, ואיזה מזל שעוד הספיקו…..

על פעולות שוטפות בימים שלישי ושבת, שנים עד שלושה “שבתונים” בהם מבלים חברי נוע”ם יחדיו במשך שבת שלמה, שילובם של נערים ונערות עם צרכים מיוחדים בפעילויות השוטפות. טיולים רבים ברחבי הארץ, מחנות קיץ בהם פוגשים החניכים חברים רבים מכל סניפי נוע”ם . החל מהקיץ האחרון יש למחנות הנוער מקום של קבע בחורשת נוע”ם ביער חנתון,  השתלבות בהדרכה בקהילות יהודיות בחו”ל וליווי תכניות “תור ישראל” ו”תור אירופה” של נוער מסורתי מקהילות בחו”ל. מסיבות שונות וחגים  החל מפעילות ברוח “תשליך” ולאורך כל החגים “סוכת שלום”, חנוכה, טו’ בשבט, פורים ועוד. מפעלים שונים, ביקור בבתי האזרחים הותיקים בכפר, חלוקת תפוח בדבש בראש השנה ומשלוח מנות בפורים, התנדבות עם ילדי הפליטים בדרום תל אביב, עבודה בגינה הציבורית בכפר ושיתוף חברתי עם כל התושבים החברים בה.  השתלבות בפעילות משותפת עם השכנים בני הדתות השונות שבאזור, עשיה חברתית והתנדבותית מגוונת ובעלת משמעות הן מהפן החברתי והן מהפן היהודי אותו מיצגת  התנועה המסורתית שמביאה למקומותינו יהדות מסורתית ציונית ושיוויונית המכבדת ומכילה את כלם.

סניף כפר ורדים גאה בקבוצה ראשונה של המדריכים שיצאו ל”שנת שרות” שנת התנדבות שהסתיימה לאחרונה ויוצאים לשרות בצה”ל.  מיסדת הסניף בפועל, אחינועם פרוחי הצטרפה לגרעין נח”ל.  לאחרונה אף התבשרנו בהתרגשות רבה שיולי ריבק נבחרה למועצה הארצית של תנועת נוע”ם עובדה ששמחה אותה מאד ואת הסניף כולו.

בלשון הנוער “שווה להצטרף לנוע”ם” ובלשוננו: יש הרבה תכנים חיוביים בתנועת נוער זו וכולם מוזמנים להשתלב ולהצטרף!

 

 

 

Tagged with: ,
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’