מחוויות שבת וט׳ באב בקהילת המנין המסורתי בכפר ורדים. 

[shashin type=”photo” id=”5025″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]חוויה אחת טובה ומתמשכת ובה כל המרכיבים. החל מקבלת שבת מחממת לב ונפש, לתפילת שחרית בה חגגנו עם משפחת וישניה שבתאי את בר המצוה של רועי. הסבים מראשוני הכפר, ההורים גדלו ומתגוררים בו והנכד הרשים את כולנו. 

התמונה כמובן לא צולמה בשבת [shashin type=”photo” id=”5383″ size=”large” columns=”1″ order=”user” position=”left”]

תפילת מנחה עם משפחת ריבק, חברי הקהילה שחגגו את עלייתה הראשונה של בתם הצעירה לתורה. כרגיל במשפחת ריבק היה זה פרויקט משפחתי מאלף עד תו; שמח מוצלח ומשתף, שגם תנועת נוע״ם נוכחה בו, והסיום המאד מאד מרגש בתפילת ערבית, הדלקת נר להבדלה, קריאת מגילת ״איכה״ שהרעידה את כל נימי הנפש וחיברה (אותי לפחות) למקומות אישיים ופרטיים בנוסף לאיזכורי החורבן שבגללו מציינים את תשעה באב.  

[shashin type=”photo” id=”5384″ size=”large” columns=”1″ order=”user” position=”center”] 

הדיון בשאלה על מה חרב בית המקדש היה מענין והביא את השומעים לתובנות שהן מעבר לנאמר ש״שנאת חינם״ היא הגורם האחד. גם הוא קיים בפרשנויות אך הן מובילות קצת יותר לכיוון החברתי, כשל מנהיגותי וחוסר חמלה, אי התחשבות בזולת והתגדרות בצדקנות לשמה הם המרכיבים בתבשיל תופעת ה״חורבן״. חומר למחשבה ללא ספק. 

בהרבה חום ואהבת אנשים ניהלה  הרבה נטלי, רבת קהילתנו החדשה, את האירועים כולם. התחלה, סימן נהדר למנהיגות משמעותית מאד בחיי הקהילה ותושבי הכפר. 

ובאשר לקוראים של מגילת איכה, רויטל פריסלר שקראה את שני הפרקים הראשונים, נתן גולן שקרא את פרק ג’ ו-ד’ ואסנת אור-לוירר שקראה את הפרק החמישי, הנעמתם לנו מאד בניגונים של המגילה  ״יישר כוח״ היה מרגש עד דמעות והנעימה המיוחדת חוזרת ומתנגנת גם בבוקר שאחרי. 

תודה אדירה לכולם!

 

 

Tagged with: , , ,
Posted in טקסים, ניוזלטר 'קולנו', שמחות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’