שבתון נוע״ם והמנין המשפחתי

[shashin type=”photo” id=”4438″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]במהלך השבת האחרונה בילו החניכים והמדריכים של נוע״ם יחד בפעילויות שונות בבית הכנסת של המנין, ולקחו חלק בתפילות קבלת שבת ושחרית של הקהילה.

 מאחורי הקוליסות, הוסתרו כל שקי השינה ושאר החפצים ועל גבי הלוח הלבן של אחת מהן נרשם לוח הזמנים, כך שכל אחד ידע היכן עליו להיות ומה מתוכנן בכל עת במשך השבתון.  הכל היה מאורגן ומחושב, רבים מהילדים והנוער השתתפו בתפילת קבלת השבת ואף הובילו חלק ממנה.

לאחר סיום התפילה, עברה הפעילות לחטיבת הבינים, כדי לאפשר לממונים על כך לערוך את השולחנות לארוחת השבת. כדי שלא יהיו “מורעבים”, חיכתה להם ביציאה טעימה קלה של לחם ושוקולד, תוך שהמדריך משכנע שכדאי לנגוס בלבד כדי שישאר מקום לארוחת הערב.

 על פי שמחת הפגישה וכל מה שאירע לאחר מכן היה ברור עד כמה נהנים החברים לבוא ולהיפגש ולשהות יחדיו, לצאת מהשגרה וההרגל, לעסוק בעשיה שאינה כרוכה בטכנולוגיה אלקטרונית וללמוד מעט על משמעותה של השבת במסורת היהודית.

 מברוק לנילי אלדר ולעופר ריבק, המבוגרים של נוע״ם על העשיה הנפלאה והמחנכת, על הכבוד ההדדי של כולם אל כולם, שבלעדיו לא היתה בודאי השמחה שורה במידה כה גדושה.

 התכנית היתה מגוונת וכללה כאמור גם שתוף פעולה עם הקהילה בתפילת קבלת שבת, ובשבת, כולל הקידוש שלאחר התפילה, שאותו ניהלו חברי נוע”ם.

 בגלל השבת אין צילומים מהשבתונים של נוע”ם, אך האמת היא שהיו שם סצינות רבות הראויות להנצחה, כי איך אומרים “תמונה הרי שווה אלף מילים”.  אבל המשתתפים וכל הצופים בהם, חוו חוויה חינוכית מאירת פנים וחום בלתי נשכחת ומאד מתקנת.  

 למעשה, הכניסו החניכים המון שמחה לחלק של התפילות שהם הובילו, בנעימותיהם המיוחדות למזמורים, בקצב ובתנועה.. 

 היתה באויר המון אנרגיה מתפרצת שהיה קשה להרגיעה. יחד עם זאת ניכרת היתה ידם של המדריכים שבנועם וחיבה, הרגיעו והדריכו וֺבחיבוק עזרו לעקוב אחרי התפילות, בעוד כמה מהצעירים שבחבורה, שלא יכלו לכלוא את מרצם, יצאו החוצה תחת עינם הפקוחה ואוהבת של מדריכים אחרים.

 ארוחות משותפות, בילוי משותף ולילה בשקי שינה, השכמה כדי לארגן ולסדר, להספיק לאכול ארוחת בוקר ולהכין את המקום לבואם של חברי הקהילה לתפילת שחרית, ובין לבין גם התכנסות למשחק או, שיחה בקבוצות קטנות או כולם יחד כשכל מדריך אחראי לקבוצתו ודואג לחניכיו עד הסיום בטקס ההבדלה במוצאי שבת. מרשם בטוח לכיף, הנאה ולמידה.  

 ממש ניכרת השקעתה העצומה של נילי בארגון שלפני, במהלך כל השבת וגם בחיי היום יום של סניף נוע״ם כפר ורדים.  ראויה להערכה וכל הכבוד!

 שמחנו בשמחתכם, נהנינו מכם וכבר מצפים לשבתון הבא.  

אסתי

 

Tagged with: ,
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’