על השבת האחרונה במנין, פרשת נח

[shashin type=”photo” id=”4647″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”]תודה חמה לחברים שהגיעו לתפילת קבלת שבת ובזכותם היתה נוכחות נאה.  יתכן שהעובדה שהגענו לתקופה של “לאחר החגים” ואת תפקידי שליח הצבור ומוביל תפילה ממלאים בהתנדבות חברים מן הקהילה תזכה אותנו מעתה בנוחכות משמעותית יותר של החברים.  על כל פנים לכל הבאים, יישר כוח! ומצפים לכם בכל לב.

תודות חמות גם לקוראים בתורה שהתנדבו בשבת זו יהודה, סוזן ואהרון פריאל.

 

 

 

הכנות וחגיגות בר מצוה

יחד עם  לויד ותמר אפטר ציינו השבת את יום הולדתו ה-13 של יועד בנם.  יועד הניח תפילין ביום חמישי, ובשבת עלה לתורה וקרא שני פסוקים.  סיימנו תפילת שבת זו לכבוד יום ההולדת, ב”קידוש” נחמד שהכינה תמר, להנאת כל הנוכחים.  בחודש פברואר 2016 יחגוג יועד את בר מצוה שלו עם משפחה מורחבת, שחלקם מגיעים מחו”ל,   יעלה  לתורה ויקרא את המפטיר וההפטרה כמקובל.

הערכתנו הרבה למשפחת באר, ובמיוחד לאלכס שמגיע לתפילות לעתים קרובות עם הנכד הבכור, כהכנה לבר המצוה שלו.  אפשר להרגיש עד כמה “מתחממת” מערכת הקשרים של הנער עם חברים בקהילה, הוא כבר משתתף ושר יחד עם כולם את הזמירות והתפילות, ויש להניח שעד מועד בר המצוה  ירגיש לגמרי בבית, וגם חברי הקהילה ירגישו שהוא חלק מהם. חשוב להדגיש שבחגיגות בר מצוה הנערכות לאחר שהמשפחות ובר המצוה נוהגים כך יש אוירה חמה ומשפחתית יותר וכל הארוע הוא בעל משמעות חיובית מאד של פעילות בתוך ומתוך הקהילה.

Tagged with: , , , ,
Posted in טקסים, ניוזלטר 'קולנו', קהילה, שמחות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’