הגינה הקהילתית

[shashin type=”photo” id=”5086″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” caption=”y” position=”right”]ביום שישי האחרון התכנסו חברי הגינה הקהילתית וחניכי נוע”ם המטפחים שם שתי ערוגות, לחגיגת פתיחת השנה החדשה באתר.ליויתי לגינה אורחים שהגיעו לכאן, סול וג’ן קוטניקי, שבאו לבדוק ולהתרשם מהכפר במטרה לראות אם יתאים להם לבוא לגור כאן. האנשים והנוער בגינה קיבלו את האורחים בלבביות, ענו על כל השאלות הרבות ששאלו. לדבריהם התרשמו מאד מהפגישה עם אנשים מקהילת כפר ורדים ומהנוער.  בתכניתי היה לערוך עמהם סבוב בכפר אך הם העדיפו להשאר ולהתרועע עם המשתתפים בחגיגה.

לי היתה זו הפעם הראשונה שהתגלגלתי לגינה.  מהכביש היא נראית רק כגדר וקצת ירק, אך משהתקרבתי נדהמתי.  ממליצה לכל מי שעדיין לא מצא זמן להגיע לשם לנסות ולהתרשם מהיופי הזה שכמה “משוגעים לדבר” יזמו, פיתחו ומתפעלים.  כל הכבוד!

הגינה שכנראה בתקופת שנה זו אינה בשיא פריחתה והדרה, נראית לא רע לגמרי, וכדאי לכל אחד להציץ פנימה פעם.  תופתעו גם אתם.  גם לא בשיא יש הרבה ירק, והיא מסתירה בחובה כיף ממש.  ניכר שהחברים בגינה  מכירים האחד את רעהו ושמחים להתראות. ניכרת שם גם עבודה עצומה שמשקיעים החברים. נבנתה שם במת עץ מוצלת שעולים אליה במדרגות ושולחן גדול עלין מתכוונים להרבות שתילים.  כרגע תויים שם צמחי לבנדר ליבוש.  אלה יובאו מצרפת ע”י חברים שמגדלים אותם בערוגתם.  את הלבנדר היבש ישווק המאר”ג, בין יתר המוצרים שהוא משווק, וכל הכנסותיו קודש למאר”ג.  ראוי לציין שגם דיירי “בית בחורש” אוהבים מאד את הגינה הקהילתית, באים לעבוד ולהנות משתוף הפעולה עם החברים.  המאחורי הערוגות מסתתרת לה פינת חי קטנה ובה  בעלי חיים קטנים. הכל בגידול אורגני, ללא ריסוסים ורעלים. עולם חקלאי קטנטן והמון שמחה בו. מבוגרים וילדים יכולים להנות מהעבודה, מהחברותא וגם מהפירות, והילדים לומדים להכיר כיצד נראים התירס, הקישוא והעגבניה, לא רק על דוכן הירקות שבסופר אלא איך נובט וגדל הצמח, כיצד פורח ואיך נוצר הפרי.  ולא רק זאת לומדים בני הנוער, גם על אקולוגיה ועל שימור סביבתי ובהדרכתו של  האדריכל דוד רנוב, בנו טבון מלבני בוץ.

הטבון אמנם פועל אך ליתר בטחון הביאה נילי את מתקן אפית הפיתות שלה, והאכילה את כל החוגגים ובאי הגן בהמון פיתות לוהטות. שולחן התקרובת המלא ממיטב תבשיליהם ומטעמיהם של החברים שימח לבבות, וכמובן גם כוסית היין שהורמה לכבוד השנה החדשה.   שנה טובה לחברי הגינה הקהילתית ולכולנו, והצלחות בגידולים, גשם בעיתו ובלי שלגים, וכל מה שנחוץ לגן ירק עולה ופורח!

 [shashin type=”photo” id=”5085,5084,5083″ size=”small” columns=”3″ order=”user” caption=”y” position=”center”]

ברצוני לדווח שפגשתי שם את סיוון, שאמר לי שנושא הקלנועיות יוסדר. כשהבעתי חשש וספק כי אני מאמינה במוגמר, הוא הבטיחני ואני

מחכה……  אשמח ממש לבשר בשורות בימים הקרובים.

 

[shashin type=”photo” id=”5082″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”center”]

Tagged with: , ,
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’