מהנעשה בתנועה המסורתית – ההודעה השבועית – תקרית בכותל

לוגו תנועה מסורתית בישראל

אנו מביאים בפניכם תקרית בכותל.

ביום שני השבוע נעצרה לינדה סיגל-ריצ'מן בכניסה לכותל על ידי הרשויות ונדרשה לעזוב את המקום מידית, רק כיוון שהיא חבשה כיפה לראשה.

לינדה היא מורה בארה"ב והביאה עמה פתקים שכתבו תלמידה על מנת להטמינם בכותל. עם כניסתה למתחם הכותל נעצרה על ידי אנשי הקרן למורשת הכותל שדרשו ממנה להוריד את הכיפה והזעיקו את המשטרה שגרשה אותה מהמקום.

התנועה המסורתית שיגרה מכתב מחאה לשרה לשוויון מגדרי ותמשיך להיאבק על זכותם של היהודים כולם, נשים וגברים, לחגוג את יהדותם על פי דרכם.

חברים,

השבועות האחרונים היו סוערים.

פרשת בר המצווה ברחובות<http://www.haaretz.co.il/news/local/.premium-1.2624873>;

הפרשה בבית הנשיא<http://glz.co.il/1363-63924-he/Galatz.aspx>;
דברי ההסתה של שר הדתות דוד אזולאי כנגד הרפורמים (לפני שבועיים<http://www.israelhayom.co.il/article/293229>,
ביטול רפורמת הגיור<http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.2676402> (שאמנם לא עסקה בגיורינו, ובכל זאת);
העברת בתי הדין הרבניים<http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3663502,00.html> ממשרד המשפטים למשרד הדתות;
יוזמת החקיקה כנגד פרויקט הכשרות<http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.2669362> הנהדר 'השגחה פרטית'<http://www.kashrut.org.il/>;
מניעת כניסתה של לינדה סיגל-ריצ'מן<http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4676833,00.html> לכותל (לינדה היא תלמידת הישיבה הקונסרבטיבית בירושלים, והיא גם אם לבוגרת נוע"ם) רק משום שחבשה כיפה.

נראה כי אירוע רודף אירוע, והמגמה לא מעודדת. ועם זאת, נזכור כי על אף ולמרות הקשיים תנועתנו בצמיחה. בעוד ימים אחדים ייפתח מחנה רמה-נוע"ם עם מספר שיא של חניכים; בחגי תשרי הקרובים יקומו מניינים מסורתיים חדשים בנקודות שונות בארץ; בחודשים הקרובים נחגוג עם קהילת תורת חיים בהרצליה את חנוכת הבית למבנה הקהילה החדש והמרשים; הקהילה ברעננה קיבלה הודעה על הקצאת קרקע לבנייה והקמת מבנה קבע; המרכז החינוכי והמכינה בחנתון עושים חייל; קהילת אשל אברהם בבאר שבע תקים בקרוב, כך אנו מקווים, קמפוס חינוכי נוסף בעיר.

ההיסטוריה מלמדת שרגע לפני שמונופול מתפרק הוא הופך עיקש יותר, אכזרי יותר ובעיקר פתטי יותר. אך אלה סימנים המעידים על חולשה, לא על אריכות ימים.

בעקבות התקרית האחרונה בכותל, שיגרנו אמש מכתב דחוף לשרה גילה גמליאל, השרה לשוויון מגדרי (לראשונה בממשלות ישראל). ביקשנו ממנה להיכנס לעובי הקורה ולטפל בנושא למען לא יישנו מקרים כאלו בעתיד. מצ"ב המכתב.

היום בשעה 18:00 תתקיים בעזרת הנשים בכותל תפילת מנחה להזדהות עם לינדה, לנשים הבוחרות להגיע לכותל בכיפה. זוהי יוזמה ספונטנית שעלתה בפייסבוק, ואנו מברכים עליה ומזמינים נשים מקהילות התנועה המסורתית ומנוע"ם להצטרף.

האירוע:
https://www.facebook.com/events/860225450725831/

חברים וחברות, אנחנו לא מאבדים לרגע את התקווה. "…וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ!" (שמות א, יב)

בתקווה לימים שקטים ורגועים,

שואלי ויזהר

 
 
Tסומן בתגיות: , , , ,
פורסם בקטגוריה ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם. שדות נדרשים מסומנים *

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"