מהנעשה בתנועה המסורתית, ההודעה השבועית

[shashin type=”photo” id=”4560″ size=”medium” columns=”1″ order=”user” position=”right”] בקהילות התנועה המסורתית בכל הארץ תתקיימנה פעילויות של לימוד ותפילה בחג השבועות. אנו שמחים על התוכניות המעמיקות, המגוונות והמכובדות שנערכות בקהילותינו בכל הארץ. המליצו לחבריכם לגשת לתיקון ליל השבועות בקהילה הקרובה למקום מגוריהם. לרשימה המלאה  הכנסו לאתר התנועה המסורתית.

1.      תיקון ליל שבועות של צוהר בצוותא: אתמול פורסם בעיתון הארץ<http://www.haaretz.co.il/news/education/1.2637556> על הווטו המביש של רבני צוהר, שבתיקון ליל שבועות המשותף להם ולצוותא בתל אביב סירבו שרבנים שאינם אורתודוקסים יופיעו. זו השנה השנייה שצוותא נכנעים לווטו הזה, וזאת אחרי שהבטיחו בשנה שעברה שהביזיון הזה לא יחזור על עצמו. לשמחתנו, כבר הודיעו חלק מהמרצים ובראשם ד”ר רות קלדרון<https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153357065666450&set=a.10151457365941450.514154.628996449&type=1&theater&notif_t=like> שהם מבטלים השתתפותם אם לא יוסר האמברגו. אנו מקווים שביממה הקרובה יפרסמו מרצים נוספים הודעה דומה. המאבק הזה חשוב לא כדי שנקבל עוד במה לרבנינו, ולא כדי לשנות את צוהר (זכותם לסרב לעמוד לצד הרבנים שלנו, נניח) אלא כדי להגדיר מחדש את גבולות הגזרה. הדרה מכוונת של רבנים ורבות שאינם אורתודוקסיים, במסגרת שמתיימרת להיות פתוחה, שוויונית, מכילה ופלורליסטית, לא תתאפשר יותר. מומלץ לעקוב אחרי הפרשה המתפתחת הזו בדף הפייסבוק של התנועה המסורתית<https://www.facebook.com/Masorti.Israel?fref=ts>.

2.      הפרשה המבישה ברחובות: בשבוע שעבר כינסה העירייה את ההורים. בפגישה נכחו מנהלת אגף החינוך, מנהלת בית הספר, והרב של בית הספר הממלכתי-דתי הסמוך לבית ספר לוטם. להורים הוסבר שהטקס יהיה בבית הכנסת של ביה”ס האורתודוקסי (“בית כנסת נורמטיבי”, ע”פ העירייה) בחודש הבא וכי מורי בית הספר הממ”ד ילמדו את הילדים.  “לקחו את הטקס שלנו שהותאם לצרכים המיוחדים של הילדים, והתאימו אותו לצרכים המיוחדים של ראש העיר”, סיכם זאת כך אחד ההורים בתום הפגישה. ההורים התבקשו לחתום על מסמך שהם מסכימים להצעה הזו.  זבגד ההורים מותשים, לא רוצים ללכת ראש בראש עם ראש העיר, עם בית הספר, עם “המערכת” שאותה הם, כהורים לילדים עם צרכים מיוחדים (מדובר על ילדים עם אוטיזם בתפקוד נמוך), צריכים על כל צעד ושעל. אנחנו מעריכים שעם כל הלחץ עליהם רוב המשפחות יחתמו בסוף. אתמול נפגשו יו”ר התנועה המסורתית שואלי פסט ורב הקהילה ברחובות הרב מייקי גולדשטיין עם ראש העיר רחובות רחמים מלול. זו הייתה הפגישה הראשונה של הרב מייקי עם ראש העיר, אחרי ניסיונות רבים (שנדחו) לתאם פגישה כזו, אך הפגישה עצמה לא שינתה דבר. ראש העיר נותר איתן בדעתו. בר המצווה תתקיים רק בבית כנסת אורתודוקסי. לדידו, הזרם האורתודוכסי הוא הזרם הממלכתי/רשמי של המדינה; אתם מנסים לכפות את “הדת שלכם” דרך התוכנית וההתעקשות לקיים את הטקס בבית כנסת שלכם; הטקס/התוכנית הם אקט מסיונרי וכולי. עצוב. מרגיז. אנחנו לא מפעילים לחץ על ההורים, אך לא הרמנו ידיים. ייתכנו עוד התפתחויות לטובה.

Tagged with:
Posted in ניוזלטר 'קולנו'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Events and Prayers Calendar
Subscribe to Weekly Newsletter ‘Kolenu’