משולחנו של הרב

[shashin type="photo" id="4605" size="medium" columns="1" order="user" position="right"]השבוע קבלתי על עצמי לעמוד בראש בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר החל מהשנה הבאה. זו החלטה משמחת, אך יש בה גם צד עצוב.

בשנתיים וחצי האחרונות אני מרגיש שהייתי שותף לפיתוח וטיפוח קהילת המניין המשפחתי, והצבתה כגורם בעל אמירה ערכית משמעותית לחברה הישראלית במאה ה21. הצלחנו להשמיע בכפר ורדים ובגליל המערבי קול חשוב של יהדות, יהדות שיש בה ערכיות ורוחניות, אך אין בה שנאת אחר. יהדות המחויבת לערבות הדדית ולקהילתיות חושבת ומתבוננת החוצה, מתפללת בבית עם דלתות פתוחות וחלונות לרוב. הצלחנו לקיים תפילות מזמינות ונגישות, ולתת לאורחינו  הרבים חוויה יהודית חיובית ומזמינה.

קיימנו יהדות מאמינה ומחויבת ללימוד תורה והעמקת ההכרות איתה, תוך נכונות ללמוד אותה בדרכים שונות, תוך נתינת מקום לקולות שונים, קריאות שונות וגישות שונות.

השכלנו להקנות ערכים אלה גם לבני הנוער בקהילה בהנהגתם המסורה של נילי ועופר ושל כל הצוות המופלא של המדריכות והמדריכים.

תחושת ההצלחה, והסיפוק מן העשייה בשנים אלו דחפו אותי לקחת עלי את התפקיד של דיקן בית המדרש. כדיקן אוביל את הכשרת הרבנים המסורתיים בישראל, ואני מקווה ומאמין שעם  הזמן גם אקח חלק בהכשרת מנהיגים אחרים, ובעלי תפקידים אחרים בקהילות ובחברה הישראלית (ומחוץ לה).

החברה הישראלית זקוקה לקול יהודי אחר.

בשנים האחרונות הצימאון ליהדות ולשפה יהודית גדל, אך לצידו גם מתחזקת יהדות לאומנית ולא דמוקרטית . הקהילות המסורתיות ורבותיהם / רבניהם צריכות ויכולות להביא קול יהודי אחר . קול יהודי המחויב לדמוקרטיה, לקהילתיות , לפלורליזם, וגם ללימוד תורה וליהדות נגישה.  אני מקווה ומאמין שהניסיון שרכשתי בשנים האחרונות, ובייחוד הניסיון המעשיר והמלמד משנותיי בכפר ורדים נותנים לי  את הכלים לפתח רבנות ראויה למדינת ישראל.

הפרידה מכפר ורדים היא קשה. אני מרגיש שלמדתי הרבה, ואוהב מאד את הכפר ואת חברי הקהילה. אעשה כל שביכולתי כדי שהקהילה תמשיך ללכת מחיל אל חיל, ואני סמוך ובטוח שכך יהיה. בחודשים הקרובים אמשיך לעבוד בקהילה , את המועד המדויק לעזיבתי נקבע בהמשך.וכמובן גם לאחר סיום העבודה תמיד יהיה למניין מקום חם בליבי, ואני מאמין שנשמור על קשר, ונזכה להיפגש ולהתראות.

שלכם באהבה

אבי

Tסומן בתגיות: , ,
פורסם בקטגוריה משולחנו של הרב אבי (בדימוס), ניוזלטר 'קולנו'

כתיבת תגובה

כתובת הדוא"ל שלכם לא תפורסם. שדות נדרשים מסומנים *

*

לוח תפילות ואירועים
הירשמו לניוזלטר השבועי "קולנו"